logoShahdineh.png-۲۲۲

FA | EN | AR

کاربرد: شکلات

شربت گلوکز
در تهیه شکلات استفاده از شربت گلوکز باعث ایجاد بافت یکنواخت و مناسب شده، احساس دهانی را بهبود می‌بخشد همچنین موجب کنترل رطوبت و حفظ تازگی محصول می‌گردد.
دکستروز مونوهیدرات پودری
دکستروز می‌تواند تاثیري مشابه قند اینورت بر روي فشار نسبی بخار داشته باشد. هم چنین به وسیله افزایش حجم پروتئین‌ها، سبب لطافت بافت و کاهش ویسکوزیته می‌گردد. دکستروز به دلیل تاثیري که روي بافت محصول دارد، میزان ویسکوزیته را کاهش داده و بنابراین باعث افزایش خواص نرمی و انعطاف پذیري محصول می‌گردد. دکستروز میزان شیرینی و aw را تنظیم نموده و باعث بهبود کیفیت شکلات‌ها می‌شود.
دکستروز انهیدروز پودری
50% از میزان ساکارز موجود در فرمولاسیون شکلات‌ها را می‌توان به راحتی بدون ایجاد مشکل در طعم یا ویسکوزیته شکلات با دکستروز انهیدروز جایگزین نمود. خواص ذوب شدن شکلات‌هایی که با دکستروز انهیدروز تولید می‌شوند، کاملاً مشابه شکلات‌هایی هستند که با ساکاروز تولید شده‌اند. دکستروز انهیدروز، ماده‌ای مناسب براي تولید محصولاتی است که در آنها وجود آب، منع شده یا باید حداقل باشد (محصولاتی که باید خشک باشند) مانند شکلات و ترکیبات شکلاتی و.....اثر مفید در بهینه کردن قیمت فرمولاسیون شکلات، ایجاد شیرینی و احساس دهانی مطلوب در محصول نهایی و پروسه تولید آسان با استفاده از تجهیزات معمول و سنتی، ایجاد خصوصیات بافتی و ظاهري عالی از نظر صاف بودن و جلا داشتن باعث کاربرد گسترده دکستروز انهیدروز در صنایع شکلات شده است.
مالتودکسترین پودری
افزودن مالتودکسترین سبب بهبود و تردی بافت،کاهش کاراملیزاسیون،کاهش ویسکوزیته، تشکیل سریع ژل، ایجاد شفافیت، تشکیل فیلم‌های شفاف و اشتها آور برای روکش شکلات می‌شود.